Zimní olympiáda dětí a mládeže 2016

Jako každé dva roky se konají hry v lednu příštího hry Zimní olympiády dětí a mládeže, tentokrát na Klínovci v Usteckém kraji. Soutěží se v různých zimních disciplinách, mezi něž patří samozřejmě i alpské lyžařské discipliny slalom, obří slalom a paralelní slalom. Celá akce je koncipována velkoryse ve stylu nejen sportovní, ale i společenské události. Patří k tomu slavnostní zahájení s nástupem všech družstev a různá kulturní vystoupení, kterých se mohou účastnící zůčastnít. Družstvo alpského lyžování reprezentuje Zlínský kraj (podmínkou je bydliště v rámci kraje), což je zdůrazněno jejich jednotným oblečením a zajištěním úhradů nákladů na pobyt.

V každé disciplině startují za každý kraj 2 závodníci; z našich závodníků je to v mladším žactvu Vít Kejhar a Tereza Šerá, ve starším žactvu pak Vojta Bambušek, Martin Pokorný, Míša Mikesková a Ema Dvořáková. Vedoucím krajského družstva je náš trenér Petr Pokorný. Kuriozní situace nastala v disciplíně akrobatického lyžování, kde příslušný úsek nemohl plně obsadit celé družstva a tak ve skikrosu pojede i náš Matěj Hrstka.
Nezbývá než si přát, že v brzkém lednovém termínu pořádání této organizačně náročné akce neohrozí špatné sněhové úpodmínky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.