Závodní sezóna začala

Už nikdo nedoufal, že letošní závodní sezóna začne v některém prosincovém termínu. V termínu 19.-20.12. byl plánován v lyžařském areálu Kouty pod Desnou Územní klasifikační závod ve slalomu a obřím slalomu pořádaný zdejším lyžařským klubem. Vývoj počasí v minulém týdnu však nenasvědčoval tomu, že se plánovaný závod odjede a tak část našich závodníků volila raději trénink na ledovci Kauerntal. Pořadatelům se však podařilo v horní části sjezdovky připravit náhradní trať a tak se mohly uskutečnit dva slalomy. První den se sice udržovala teplota nad nulou a trať měkla, druhý den se však ochladilo a jelo se na tvrdém podkladu.

Z našich závodníků se dostala na stupně vítězů ve starším žactvu první den Míša Mikesková na druhém místě, Ema Dvořáková byla osmá. Hezký výsledek zaznamenal Matěj Hrstka svým osmým místem. Druhý den vystřídala na 2.místě na „bedně“ Míšu mladší žákyně Tereza Šerá, ve starším žactvu se na 5. místě umístila Ema Dvořáková. Přestože tyto závody měly k ideálu daleko, účastníci ohodnotili snahu organizátorů uspořádat závod i za tak nepříznivých podmínek a umožnit tak mladým závodníkům ostrý start do nové sezóny.