Valná hromada Ski Soláň proběhla

Za velmi dobré účasti se konala ve čtvrtek 3.12.valná hromada našeho klubu Ski Soláň. Tato valná hromada měla kromě každoročního hodnocení sportovní, mimosportovní činnosti a našeho hospodaření také významné procedurální body, která souvisí s doplněním dokumentů, které je nutno uložit do spolkového rejstříku Krajského soudu v Ostravě. S účinností od 1.1.2014 bylo naše občanské sdružení zde automaticky registrováno jako zapsaný spolek, do konce roku 2016 však musí všechny takto zapsané spolky doložit upravené stanovy, zapsat s jejich ověřeným svolením statutární zástupce a členy kontrolní komise a doložit povolení majitele nemovitosti pro sídlo spolku.

Jako nejdůležitější informace lze považovat, že i v příštím roce se budeme ucházet opět o dotace z programu Města Rožnov na podporu sportu, které by měly pokrýt náklady závodníků na lanovky a startovné, podali jsme žádost o zařazení do programu MŠMT vypsanou koncem roku a pokusíme se získat granty Zlínského kraje pro námi pořádané závody. I takto získané prostředky nepokryjí náklady na trénink a závodní činnost mladých závodníků a stejně jako v minulých letech bude ležet převážný objem finančních nákladů na rodičích. Podobně jako v tomto roce platí pro naše členy po předložení svazové průlazky ve stejné míře slevy na jízdné vleky v areálu Soláň a Karolinka. Pro vaši informaci – nové průkazky se letos nevydávaly, stávající jsou platné až do roku 2017.

Koncem prosince tohoto roku jsme se chtěli již potřetí pokusit v Karolince uspořádat veřejné závody v paralelním slalomu a bohužel již potřetí je musíme s důvodu nepříznivé předpovědi počasí odvolat. Letos sice nepořádáme žádné republikové závody žactva, ale v termínu 6.-7.2.2016 se bude konat v Karolince Mistrovství Moravy žactva jako územní klasifikační závod a v sobotu 20.2. se pojedou na Soláni tradiční závody Madeja Sport Cup přípravky a předžactva. Sezónu opět uzavřeme v Karolince paralelním slalomem v sdobotu 26.2. Doufáme ve vaši pomoci při pořádání všech těchto závodů!

Nezbývá než věřit, že v letošní sezoně nebude paní Zima tak skoupá na sníh a budeme se tak moci se kvalitně připravit na sezónu na domácích kopcích a všechny plánované závody uspořádat.

Jaroslav Trhlík
předseda Ski Soláň z.s.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.