Žáci bojovali úspěšně na Kyčerce

M.Pokorný ÚKZ Kyčerka

V sobotu a neděli 14. a 15.1. bojovali naši žáci na územních klasifikačních závodech na svahu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Počasí závodníkům a pořadatelům přálo, když se oba slalomy konaly za mírného mrazu na ztvrdlé sněhové podložce. Novinkou bylo startovní pořadí závodníků, když vzhledem k původní praxi, kdy se startovalo po věkových kategoriích tj. obvykle napřed starší a pak mladší žactvo, tentokrát bojovali v jedné trati napřed mladší chlapci se staršími a podobný model byl u děvčat. Hodnoceni byli však závodníci jako dříve ve svých kategoriích.

V prvním slalomu dosáhla nejlepšího umístění ve starších žačkách Ema Dvořáková, která vyhrála následovaná Terezou Šerou na 4.místě. Martin Pokorný se ve starších žácích umístil na hezkém 2.místě když se svým konkurentem Adamem Klímou z Viktorie Brno prohrál o 1,38 sek. V mladších žácích zabodovel Vítek Kejhar taktéž na druhém místě.

V nedělním slalomu ve svých kategoriích dominovali Martin Pokorný ve starších a Vítek Kejhar v mladších žácích, kteří zvládli bez chyb obtížnost tratě, což se všem favoritům nepodařilo. Ve starších žákyních výborně zajely Ema Dvořáková na třetím a Tereza Šerá na 4. místě. Je potěšitelné, že naši žákovští závodníci pod vedením Petra Pokorného začínají zúročovat jak přípravu na ledovcích, tak i dobré tréninkové podmínky v letošní zimě.

-jatr-

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.