Valná hromada Ski Soláň

Valná hromada našeho lyžařského klubu se konala ve čtvrtek 30.11.2017 od 19:00 hod již tradičně v objektu EP a.s. tj. bývalé Elektroprojekty. Hodinu před jejím zahájením se konal výběr členských příspěvků a zakoupení permanentek do lyžařského areálu v Karolince. Valná hromada nebyla tentokrát volební, takže úvodem byly zvoleny pouze mandátová a návrhová komise. Po úvodních standardních krocích schválení pracovního předsednictva, programu a jednacího řádu přednesl předseda Jaroslav Trhlík celkové zhodncení činnosti klubu v roce 2017. Zmínil se o zmenšujující se členské základně mládeže a potížích se zajišťováním pořádání závodů, což vyústilo v rozhodnutí nepořádat v roce 2018 územní klasifikační závod žactva. Z důvodu nezájmu členstva jsme zrušili tradiční Poslední mazání a taktéž se nám nepodařilo uspořádat přebor klubu. Úspěch jsme měli v zajišťování dotací, když jsme obdrželi finanční podporu jak od Města Rožnov p.Radh., tak od Kraje Zlín, Krajského svazu lyžařů a Ministerstva školství tělovýchovy a sportu. Dále jsme zůstali v programu sportovních středisek mládeže podporovaných Svazem lyžařů ČR. Žádosti o jednotlivé dotace a jejich vyúčtování vyžadují značný objem administrativní práce, která spadla na bedra předsedy a místopředsedy klubu.

Hlavní trenér Petr Pokorný zhodnotil sportovní činnost, kde jsme sice letos až na jeden případ nesáhli na přebornické tituly, vybojovali jsme však řadu cenných výsledků ve všech kategoriích. Nejlepších výsledků dosáhl Martin Pokorný (2.místo MČR slalom, 1. a 2.místo RKZ Bílá a 5. místo na Skiinterkriteriu v Říčkách), dále pak Vítek Kejhar 2.místem na RKZ v Říčkách a Albrechticích na Interkriteriu byl 6. Vynikajícího úspěchu dosáhla junirorka Bára Nováková, když získala titul Mistra republiky v obřím slalomu. Družstvo žáků se umístilo na 8.místě v Poháru České pošty v hodnocení družstev z celé České republiky.

V dalším bodě místopředseda Martin Pivoňka napřed zhodnotil již účetně uzavřený rok 2016 a následně dosud neuzavřený rok 2017 a zároveň předložil návrh rozpočtu na rok 2018 jako mírně ztrátový. Taktéž zdůraznil závislost našeho spolku na relizovaných státních a soukromých dotacích. Příjem příštího roku bude snížen v důsledku nižšího počtu pořádaných závodů. Hospodářský výsledek našeho lyžařského klubu jako zapsaného spolku ve spolkovém rejstříku Krajského soudu v Ostravě lze zjistit na webové adrese www.justice.cz .

Závěrem valné hromady blahopřál předseda Jaroslav Trhlík dlouholetému lyžařskému funkcionáři Oldřichu Noskovi k 85.narozeninám a předal mu dárkový koš a knihu o historii českého lyžování s věnováním.

Po valné hromadě následovala večeře a přátelské posezení až do 21:00 hod.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.