Územní klasifikační závody ve slalomech proběhly úspěšně v Karolince

Vývoj počasí v minulých napínal nervy nejen pořadatelům, ale především mladým závodníkům a jejich trenérům. Nepříznivé podmínky v celé České republice neumožňovaly v letošní sezóně totiž nikde uspořádání obřího slalomu, který vyžaduje pro regulerní uspořádání minimální výškový rozdíl 200 m a tím započítání jeho bodů do přehledu získaných „FIS“ bodu („meziaranžmá“ ) k 13.1.2020. S vidinou jejich zisku se do Karolinky vydalo řada účastníků z českých krajů a navýšilo počet startujících k hranici 190.

Týdenní předpověď počasí vypadala příznivě, když na celý víkend bylo hlášeno ochlazení. Ochlazení nastalo, ale s jednodenním zpožděním a tak v sobotu nastal nejhorší případ, když chemická preparace salmiakem ještě stoprocentně nezabírala, ale bez ní to nešlo. Pro nás to znamenalo hodně námahy a rekordní spotřebu salmiaku a namáhavou práci s jeho aplikací. V neděli již ochlazení přišlo a trať pro obří slalom měla špičkové parametry, což bylo trenéry a rodiči konstatováno s uznáním.
Dvoudenní uspořádání takových klasifikačních závodů vyžaduje zapojení kvalifikovaného téměř padesátičlenného kádru s odborným vedením na jednotlivých úsecích. Jako ředitel závodu se jako už minulý rok osvědčil předseda našeho klubu Miloš Drápala podporovaný dalšími specialisty. Vyzdvihl bych v první řadě tým měření a zpracování výsledků, jehož činnost začínala v pátek kontrolou vedení a skončila zasláním výsledků na svazový server. Vše včetně pohotového hlášení časů zajistil „Grůza team“ bez jediného překlepu. Velmi dobře pracovala technická četa pod vedením Jarka Bambuška, jejichž členové zajistili rychlé zajištění trati bezpečnostními sítěmi, stavbu tratí a následnou likvidaci všeho materiálu.
Tým na startu fungoval pod vedením Martina Pivoňky bez jediného překlepu, chybné starty šly na úkor mladých závodníků a jejich trenérů, kteří si nepřečetli pravidla. Organizaci velkého počtu startujících společně s funkcí rozhodčího na startu zvládla bez chyby Eva Novosadová.
Rád bych vyzvedl také činnost brankových rozhodčích vedených Petrem Maňákem, kteří ke své činnosti přistupovali velmi odpovědně. Všichni před závody absolvovali pod vedením ředitele závodu Miloše Drápaly opakované školení. V prvním kole mladšího žactva nastala v poslední, nepříliš šťastně postavené brance diskvalifikace několika závodníků, proti které trenéři oficiálně protestovali. Branková rozhodčí Anička Slepánková za pomocí rozhodčího v cíli Libora Zrubka obstála a své rozhodnutí obhájila.
Kancelář závodu pod vedením Jany Drápalové zvládala všechny úkoly a to od občerstvení přes výdej a uložení čísel a napsaní diplomů. Pokladní Katka Dorotíková musela už pátek zvládnout výběr startovného, během a po závodech finanční likvidaci celé akce což při počtu účastníků a pořadatelů byl úkol nemalý.
Poděkování bych chtěl vyslovit našim hostitelům. Trať byla každý den Markem Cimalou perfektně připravená, významné byla i technická pomoc ve čtvrtek večer při stavbě startovních můstků. O perfektní zázemí našeho kádrů pořadatelů a jejich stravování a rovněž o technické zázemí pro skladování materiálu se jako vždy zasloužil Honza Dudek. Za příkladnou a mnohde ojedinělou spolupráci s majiteli našemu klubu nepatřícího areálu bych chtěl poděkovat.
Další závody nás čekají v sobotu při dětských závodech Madeja Cup v obřích slalomech v sobotu 29.2.2019.

Jaroslav Trhlík
Předseda organizačního výboru

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.