Elena Drápalové třetí na mezinárodních závodech mladých lyžařů v Říčkách

Skiinterkriterium je mezinárodní lyžařský závod žákovských kategorií v disciplínách slalom a obří slalom. Závodu s bezmála šedesátiletou historií se pravidelně účastní pravidelně přes 200 závodníků z 15 – 25 zemí celého světa. V průběhu minulých let se na černé sjezdovce Ski centra Říčky představila řada závodníků, kteří později sbírali nejvyšší umístění v rámci světového poháru, mistrovství světa nebo olympiád. Za všechny jmenujme sourozence Kosteličovi, Šárku Strachovou s Ondřejem Bankem nebo Petru Vlhovou.

Letošního ročníku se zúčastnili reprezentanti 21 států včetně pro alpské lyžování exotických destinací jako je Tchajwan nebo Nový Zéland. Z rožnovských sportovců se z lyžařského klubu Ski Soláň zúčastnila těchto závodů za Českou republiku v v kategorii mladšího žactva Elena Drápalová. Úvodní obří slalom se jí sice nepovedl, když skončila na 19.místě, ale chuť si spravila ve slalomu, kde vystoupala 3.místem na stupeň vítězů. Tímto výkonem si zajistila místo v české reprezentaci na závodech Trofeo Topolino ve Folgarii v Itálii, které jsou dlouhodobě považovány za neoficiální mistrovství světa v kategorii dětí do 16 let.
Přejeme v Eleně v dalším jejím sportovním rozvoji mnoho úspěchů!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.