Slibný start našich nejmenších na Madeja Sport Cupu

FFN_7893_tn

V sobotu 6.1.18 se naši nejmenší zúčastnili 1. závodu MSC na Annabergu v Jeseníkách. Ne všichni trénující děti našli odvahu (chuť) absolvovat dva závody za podmínek, které nebyly ideální. Celý týden teploty neklesaly pod nulu (nejinak tomu bylo i v sobotu), na zelené stráni byl vysněžený pruh závodní sjezdovky, který neumožňoval žádnou jízdu na rozježdění, noc před závodem propršela a ráno nás přivítalo mlhou a jemným mrholením. Je potřeba zde složit poklonu pořadatelům, kteří i přes všechny tyto nepříznivé skutečnosti dokázali připravit trať, která vydržela ve výborném stavu dvě kola při cca 170 závodnících. V tomto počtu se naši závodníci neztratili a zvláště Štepán Jahoda (obrázek v titulu článku) jako jeden z nejmladších předvedl dvě pěkné jízdy, za které by se nemuseli stydět i o několik let starší kluci.

V kategorii přípravky kde startovalo 47 kluků se Jirka Skalička (2008) umístil na 6. a 7. místě a Štěpán Jahoda (2011) na 18. a 20. místě. V kategorii předžáků (24 startujících) pak byl Vojta Dorotík (2007) 17. a 11..

Z tréninkové skupiny Ivana Hrstky zabojovala v předžákyních Elena Drápalová, když ve druhém závodě potvrdila druhým místem a odstupem 0,14 s svojí příslušnost ke špičce ve své kategorii.

-mp-

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.