Republikové závody žactva na Ještědu bez úspěchu našich

Tento víkend se družstvo našich žáků přesunulo do vzdáleného Liberce, kde se na svazích Ještědu konal předposlední republikový klasifikační žactva. Přivítalo je mlhavé počasí a měkké tratě, které se nedaly chemicky upravit salmikem, takže se závody odehrávaly v hlubokých korytech. V sobotním závodě ve slalomu zajely v první desítce na osmých místech starší žákyně Barbora Nováková a Míša Mikesková. Naši dva nejlepší Martin Pokorný a Vojta Bambušek závod nedokončili.

V neděli se měl pro všechny kategorie jet obří slalom, z důvodu obavy o bezpečnost jízdy na měkké trati se jely opět slalomy a to u mladších poprvé jako jednoterčové. Zde zajela nejlépe Míša Mikesková, která se ve své kategorii umístila na hezkém čtvrtém místě a Martin Pokorný byl sedmý. Oba naši zástupci ve starších kategoriích podlehli nástrahám tratě a závod nedokončili.
Oba závody se vyznačovaly častými výpadky, což svědčí o všeobecném nedostatku tréninku za ztížených podmínkách v korytech na měkké trati, většinou tréninků a závodů probíhá totiž na tvrdých ledovatých tratích.
-jatr-

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.