Martin Pokorný odlétá na EYOF 2019 do Sarajeva

Čtyři dívky, čtyři chlapci a čtyři trenéři v sobotu dopoledne odletěli do Sarajeva na Evropský olympijský festival mládeže do Sarajeva. Čtyři dny před odletem absolvovali přípravný tréninkový kemp ve Špindlerově Mlýně pod vedením juniorského šéftrenéra Jana Fiedlera a osobních trenérů závodníků.

Závodní tým mladších juniorů U18 ve složení Klára Gašparíková, Adam Klíma, David Kubeš, Adam Linhart, Barbora Nováková, Martin Pokorný, Elese Sommerová a Natálie Zouharová se od 5. do 8. února připravoval na společném soustředění. Hned úvodem děkujeme Skiareálu, že umožnil skvělý trénink a naši mladí reprezentanti mohli od rozbřesku trénovat obří slalomy na Černé i Červené sjezdovce ve Svatém Petru.

Celkem proběhly čtyři tréninkové jednotky na sněhu a dvě jednotky fyziotréninku v tělocvičně. Průběh soustředění popsal šéftrenér juniorů Jan Fiedler „První den v úterý jsme brzy ráno trénovali obří slalom na Červené sjezdovce, poté proběhl videorozbor, krátká pauza a od 11:30 jsme šli na slalom na Stoh. Odpoledne pak závoďáci měli fyziotrénink v tělocvičně s fyzioterapeutkou Martou Fiedlerovou a trenéři se věnovali přípravě materiálu. Ve středu byl náš program také velmi pestrý. Od 7.15 trénink obřáku na Černé World Cup pistě ve Skiareálu, pak rychlý oběd během něhož jsme stihli vidoerozbor a následně třemi auty odjeli do Prahy pro olympijskou kolekci oblečení. Po návratu byl od 18 hodin opět fyziotrénink. Závěrečný den patřil tréninku slalomu a terčového paralelního slalomu na Stohu. Po obědě se začal připravovat a balit materiál do auta, který bude přepraven do Sarajeva.“

Logisticky je EYOF, jako každá velká akce, náročný. Závodníci s části trenérů letí letadlem z vojenského letiště Praha Kbely (je vypraven speciál pro celou českou výpravu) a dvě auta vezou materiál. Jedno ‚pilotuje‘ šéftrenér Jan Fiedler, druhé slovinský trenér Barbory Novákové Rasto Aznoh, který po posledním tréninku ve Špindlu přesunul do rodného Mariboru, odkud na druhý den vyrazil do Sarajeva. Teoreticky by mohli letět všichni letadlem, jenže na EYOF navazuje juniorské mistrovství světa v Pozza di Fassa (ITA), kde se část týmu z EYOFu přesouvá, proto je potřeba mít k dispozici auta.

Na EYOFu se závodí ve slalomu, obřím slalomu a v týmové soutěži (paralelním slalomu týmů). Jak vidí šance našeho týmu šéftrenér Jan Fiedler? „Holky i kluci mají na to, aby zajeli dobrý výsledek do 10. místa a za TOP výsledek považuji umístění do 6. místa. V týmovce je to vždy trochu loterie, jde o to, jakého soupeře dostaneme. Věřím ale, že postoupíme mezi osm nejlepších týmů a při troše štěstí si zajedeme i o medaile.“

Držíme palce celému týmu!

(Převzato ze serveru SLČR)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.