Otevřené brány podruhé

V neděli 10.2. se konala v Karolince letos již podruhé akce „Otevřené brány“, která je podporována Krajským svazem lyžařů Zlínského kraje, lyžařským areálem Karolinka a realizována členy našeho klubu. O tuto akci byl ze strany lyžařské veřejnosti od 7 do 60 let velký zájem, lyžařský klub Nordica Zlín sem dokonce přijíždí zájezdovým autobusem.

Podmínky byly při teplotě kolem nuly a slunečného počasí ideální, i když při třetí a čtvrté jízdě každého z 40 účastníků již byla patrná koryta, která se vyšším startovním číslům vytváří i při závodech. Časy jsme měřily na setiny vteřiny elektrickým měřením jako při skutečných závodech a ihned zapisovali na tabuli u cíle, aby si je mohli účastníci zjistit hned po dojezdu a případně si výsledkovou tabuli vyfotografovat. Milým zpestřením atmosféry kolem výsledkové tabule bylo víc než hodinové vystoupení čtyřčlenného hudebního souboru hrajícího pohodové swingové a country melodie.

O profesionální provedení akce se zasloužili především naši lyžařští rozhodčí Martin Pivoňka, Mirek Kuba a Eva Novosadová, při instalaci a úklidu ochranných sítí pomáhali rodiče našich závodníků, kteří se této akce v rámci svého tréninku účastnili. Další „Otevřené brány“ se konají v Karolince v neděli 24.února.

-jatr-

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.