Martin Pokorný na neoficiálním mistrovství světa žáků úspěšný

Trofeo Topolino 2015

Organizátorům fantasticky vyšlo počasí a připravili tratě, za které by se nemuseli stydět ani ve Světovém poháru. Ve čtvrtek, kdy byl na programu oficiální trénink, sice foukal silný vítr, pro který byl trénink zkrácen, ale během obou závodních dní panovalo krásné jarní počasí s azurově modrou oblohou a tvrdou, betonovou podložkou. Tyto podmínky přinesly radost i naší výpravě.

Skvělého úspěchu dosáhla Barbora Zíková, když skončila druhá v obřím slalomu mladších žákyň (kategorie U14). Do těžké tratě se pustila bez respektu a dravou jízdou získala stříbrnou medaili. Barbora zaostala za vítězkou ze Slovinska o tři desetiny sekundy a před ostatními pronásledovatelkami měla téměř sekundový náskok. Vanická svoji jízdu bohužel nedokončila, mezi chlapci v U14 skončil Martin Pokorný v nabité konkurenci patnáctý. Ve starších žácích (U16) se v pátek konaly slalomy. Křížová se v obou kolech prezentovala výbornými jízdami a skončila 11., na bronz přitom ztratila pouhou jednu vteřinu. Bubáková zejména díky razantní jízdě ve druhém kole skončila 16., Alena Lukášová se nezalekla své premiéry na tak velké akci a skončila na 27. místě. Mezi chlapci Mařas vybojoval pěkné 20. místo, Ouvín s Fialou po chybách závod nedokončili.
V sobotu se disciplíny prostřídaly. Ve slalomu v kategorii U14 našim trať evidentně nesedla, Nosek, Pokorný a Ziková nedokončili a Vanická byla diskvalifikována v prvním kole. Ve starších žácích v obřím slalomu skončili nejlépe Ouvín na 18. místě; po prvním kole byl osmý, ale v tom druhém ho chyby při agresivní jízdě stály lepší celkové umístění. Další z našich byli Mařas 43. a Fiala na 47. místě. Nikola Bubáková se prosadila do první desítky na výborném 6. místě, Křížová skončila 16. a Lukášová na 39. pozici.
„V poháru národů se naši svěřenci zařadili na velmi pěkné 10. místo ze 42 výprav, což je při našich četných výpadcích cenné umístění. Nechali jsme za námi i takové výpravy jako Švédsko, Německo, nebo Kanadu. Gratuluji našim závodníkům k dosaženým výsledkům a děkuji za vzornou reprezentaci Česka ve světě,“ pochválil své svěřence šéf výpravy Lukáš Ohrádka.

Oficiální zpráva ze serveru SLČR

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.