Eva Daehnová slaví významné jubileum

Eva 50
Jméno Evy Daehnové rozené Pokorné patří bezesporu k legendám rožnovského alpského mládežnického lyžování během jeho celé historie a dá se říci, že byla naší nejúspěšnější závodnicí v kategorii žactva vůbec. Podařilo se jí čtyřikrát vyhrát mezinárodní závody Interkriterium Říčky resp. Vrátná. Byla několikanásobnou přebornicí ČSSR a ČSR a v dresu československé žákovské reprezentace vybojovala přední umístění na neoficiálním mistrovství světa žáků Trofeo Topolino v Monte Bondone. Ve vynikajících výsledcích pokračovala i v dorostu, kde se stala také přebornicí ČSR. Významným úspěchem bylo i druhé místo na mezinárodních závodech Juniorkriterium.
S těmito úspěchy je spojeno i jméno jejího otce Čestmíra Pokorného, který ji vedl po celou dobu kariéry a jehož přáním bylo, aby Eva po skončení sportovní kariéry pokračovala jako trenérka mládeže, což Eva posledních 15 let v našem lyžařském klubu plní. Své zkušenosti předává těm nejmenším, z nichž většina netuší, jaká vynikající lyžařka je trénuje.
Své jubileum Eva v kruhu rodiny oslavila již počátkem roku, všichni její přátelé se však k blahopřání připojí tuto sobotu po skončení závodů v paralelním slalomu v Karolince na následné „afterparty“ v restauraci „U vleku“, kde jsou všichni členové našeho lyžařského klubu vítáni.