Změna politiky podpory sportu Městem Rožnov pod Radhoštěm

Podpora tělovýchovy a sportu v našem městě byla ve formě vypisovaných grantů skutečností i v minulých letech. V roce 2015 vstoupil v platnost nový systém tzv. programové podpory sportu a tělovýchovy v rámci našeho města, kdy se tato podpora rozdělila do devíti tematických oblastí s přesně definovanými podmínkami pro její udělení. Přesné podmínky pro rozdělení podpory jsou v souladu s Čl. XII. „Zásady na podporu činnosti nestátních neziskových organizací působících na území města z rozpočtu města“ schválených zastupitelstvem města Rožnova pod Radhoštěm dne 30. 9. 2014 usnesením č. 28/XXIII. Rozdělení peněz schvalovalo Zastupitelstvo Města na návrh sportovní komise Rady Města.

Náš klub se ucházel o podporu ve dvou oblastech a to v Programu II – Úhrada pronájmu sportovních zařízení a v Programu III – Podpora činnosti neziskových organizací pro zabezpečení výkonnostního sportu dětí a mládeže, které odpovídaly loňským grantům na částečnou úhradu jízdného za vleky při tréninkovém procesu a startovného na závodech. V obou žádostech jsme byli úspěšní a podařilo nám získat, podobně jako v minulém roce, podporu v celkové výši 40 000 Kč. Vyúčtování této podpory na jednotlivé fyzické osoby podléhá ve smyslu smlouvy o jejím přijetí přísným administrativním požadavkům. O adresném přidělení podpory jednotlivým rodičům jednotlivých závodníků rozhodne výbor na své příští schůzi.
I když tato podpora pokrývá jen malou část nákladů, které rodiče jednotlivých závodníku na jejich sportovní přípravu vynakládají, jedná se ze strany Města Rožnov o uznání kvalitní činnosti našeho klubu při výchově mladých sportovců.