Zimní sezóna se blíží

Sněhové vločky se ještě na naších horách v dostatečném množství neobjevily, přesto však pro naše mladé závodníky již příští pondělí lyžařská sezóna začíná, když se vydávají na první předsezonní soustředění na rakouský ledovec Stubai. Podle sněhových zpráv se tam blíží sněhová přikrývka k jednomu metru, což je dobrý předpoklad pro kvalitní strojovou přípravu sjezdovek. Pro nás ostatní členy započne sezóna až po technickém zasněžení našich tradičních svahů na Soláni a v Karolince. Po letošním teplém létě je však stav horských toků, která zásobují sněžná děla, hluboko pod normálem a tak nezbývá než si přát, že se sněhovou nadílkou koncem prosince vypomůže Svatý Petr.

Náš klub již v předstihu, jak je to požadováno Svazem lyžování ČR, vyrovnal pro všechny evidované členy členský příspěvek, který byl rozhodnutím konference SLČR od příštího roku upraven . Pro členy do 18 let a 65 let zůstává 100 Kč pro ostatní členy byl zvýšen na 300 Kč. Tento příspěvek se v plné míře vrací do pokladny krajských výborů lyžování, v našem případě Zlínského kraje. Největším příjemcem dotací z našeho krajského výboru je právě náš klub, který je hodnocen ze všech lyžařských disciplín jak do aktivity, tak do počtu členů ve Zlínském krajena na prvním místě. Jak se toto zvýšení obrazí v našem klubovém příspěvku se dozvíte na letošní valné klubové hromadě.

Letošní valná hromada Ski Soláň se bude konat ve čtvrtek 3.12. tradičně v budově Elektroprojekty. Od 1.4.2014 není již náš lyžařský klub ve smyslu nového občanského zákoníku občanským sdružením, ale tzv. spolkem s novými stanovami a upravenou strukturou. Do konce roku 2016 byla stanovena přechodná doba na schválení těchto stanov a volbu statutárních zástupců. Tyto stanovy již byly připraveny a budou našim členům předloženy právě na této valné hromadě. Podmínkou jejich schválení je účast nadpoloviční většiny delegátů s hlasem rozhodujícím, přičemž nejsou již jako dříve započítávány omluvenky. Prosím proto již v dostatečném předstihu, abyste si uvedený termín pro účast na této valné hromadě rezervovali.

Na valné hromadě dostanou jako v minulých letech členové členské průkazky SLČR, kna teré jim budou po jejich předložení slevy na vlecích v celé České republice. Přehled lyžařských areálů, které tuto slevu poskytují naleznete na následujícím odkazu: http://tipyprolyzare.cz/skiarealy/.

Jaroslav Trhlík
Předseda Ski Soláň