Zimní sezóna našeho klubu začala na ledovci Mölltal

Ve dnech 10. – 12. 10. nám začala zimní sezóna. Celkem 16 členů našeho klubu (z toho 10 závodníků) se vydalo za sněhem do Korutan, na ledovec  Mölltal, kde podle sněhových zpravodajství leží v současnosti 210 cm sněhu.

Se sněhem to má společnou barvu (trochu hnědší), ale rekreační lyžaři by si na něm moc nezajezdili. Ti by dostali příležitost tak od 11 hodin, kdy naprosto po večeru tvrdá pista polevila a stávala se takovou, jakou známe z jarního lyžování (při teplotách kolem 10 ° C není divu).  V údolí v městečku Kleindorf, kde jsme bydleli, bylo odpoledne příjemných letních 21 °C. V těchto podmínkách je mazání lyží na sluníčku a jejich broušení příjemnou záležitostí. A bylo co brousit, protože po 2 – 3 jízdách na tak tvrdé podložce se závodníkům o ostrých hranách mohlo jen zdát. O tom nás poučil i zde přítomný reprezentant Ondra Bank, který při tréninku střídal pět páru nabroušených lyží!

Při soustředění jsme věnovali tréninku volné jízdy a obřímu slalomu, kde jsme odstraňovali individuální zažité chyby závodníků. A to se nám myslím vcelku podařilo. Během těchto 3 nádherných slunečných dnů závodníci udělali velký kus práce, k čemuž určitě přispěl i rodičovský realizační tým, obzvláště při přípravě lyží.

Více fotografií z tohoto zájezdu naleznete v Galerii.

Petr Pokorný, trenér

DSC_0455

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.