Úvodní slovo

Vítáme vás na webových stránkách Ski Soláň!

Již delší dobu jsme avizovali vznik klubových webových stránek, jejich zárodek vzniká sice trochu později, než jsme plánovali, ale je tu. Informovanost všech členů klubu o jeho činnosti dětí tvoří jeho sounáležitost jako sportovního spolku, kterou bohužel v posledních letech ztrácíme. Je to proces, který se týká nejen nás, ale i naprosté většiny všech lyžařských oddílů/klubů.

Podíváme-li se do kapitoly historie vašich předchůdců vidíme, že prapůvod tkví ve změně společenského systému od devadesátých let a podstatně menší podpory ze strany státu. Oddílový život přechází v důsledku těchto změn všeobecně na individuální chápání jeho funkce, které je částečně oprávněné i z hlediska téměř výhradně finanční podpory závodníků ze strany rodičů. Závodní družstva žijí svým životem, o kterém ostatní členové klubu jsou minimálně informováni. Přitom stávající dotace ze strany lyžařského svazu a ministerstva školství a tělovýchovy jsou dána počtem registrovaných členů tj. těch, co platí členské příspěvky. Zůstává u nás řada lyžařských nadšenců, které náš klub potřebuje pro zajištění pořadatelských funkcí pro pořádání lyžařských závodů. Tito by uvítali informace o činnosti a úspěších našich mladých sportovců, které zůstávají pouze v okruhu jejich rodičů.

Doufám, že se nám podaří náš web nejen odstartovat, ale udržet aktuální a zajímavý po celou dobu jeho existence, což bude záviset i na spolupráci všech členů.

Jaroslav Trhlík

Předseda lyžařského klubu Ski Soláň

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je jmlnarik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Úvodní slovo

Komentáře nejsou povoleny.