Stubai

Naše druhé společné soustředění proběhlo opěn na rakouském ledovci Stubai, a to od 15. – 20. listopadu. Celkem se nás zúčastnilo 29 včetně doprovodu. Počasí nám opět (tak jako v říjnu) přálo, slunka plno, akorát trochu více fučelo. Dle předpovědí mělo foukat v nárazech na hřebenech až 16 – 20 m/s. Naštěstí jim tyto předpovědi až tak moc nevyšly, takže vítr nám naše tréninkové plány nepřekazil.
Horší to bylo se sněhem. Bylo velmi znát, že od poloviny října nic moc nenasněžilo. V listopadu jsme tak málo sněhu snad ještě nezažili. Ne že by se nedalo jezdit nebo hodně vyčnívaly kameny, ale po rolbování zůstávalo na sjezdovkách čím dál více drobných kamínků. O práci po večerech bylo postaráno (broušení hran). 2 dny jsme jezdili v brankách GS a 2 dny SL, první den volně na techniku. Přípravka a předžáci prakticky také od druhého dne jezdili v brankách GS.
V pátek odpoledne se rapidně zhoršilo počasí, ale to už jsme byli na cestě z ledovce dolů, takže nám to vlastně vyšlo docela slušně. Nikdo se nezranil, zlepšení bylo také u většiny jedinců vidět, takže teď doufáme, že nám něco napadne doma. Kdoví, jak to letos bude s umělým zasněžováním, když vody je obecně tak málo.

Petr Pokorný, hlavní trenér SKI Soláň

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Petr Pokorný. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.