Skiinterkriterium Říčky

Ve dnech 26. – 28. 1. 2017 proběhl v Říčkách již 55. ročník mezinárodního závodu žactva, známé Skiinterkritérium. Skiinterkritériu předcházely republikové závody žactva ve slalomu, obřím slalomu a superobřím slalomu. Těchto republik se zúčastnili v kategorii mladších žáků Marek Dvořák a Vítek Kejhar, v kategorii starších žáků zastupovali náš klub Ema Dvořáková, Tereza Šerá a Martin Pokorný. Nějvětšího úspěchu tam dosáhl Vítkek Kejhar, který ve slalomu skončil druhý a tím si prakticky zajistil účast na Skiinterkritériu.

Na základě solidních výsledků v těchto a předchozích závodech, byli dále kromě Vítka z našeho klubu na mezinárodní závody nominováni Martin Pokorný a Ema Dvořáková. V pátek 26. 1. byl na programu závod ve slalomu. Slunečné a mrazivé počasí přispělo k tomu, že trať byla perfektní pro všechny závodníky. Vítek se po prvním kole pěknou jízdou (bohužel s jednou velkou chybou) zařadil na 12. místo. Ve snaze dohnat ztrátu z kola prvního, se do druhého pustil ještě s větší chutí. Bohužel „klasická“ vnitřní mu zabránila jízdu dokončit. Ema Dvořáková skončila celkově na slušném 13. místě, když to druhé, zavřenější kolo, ji moc nesedlo. Nejlépe si s náročnou slalomovou tratí poradil Martin Pokorný. Po dravém výkonu v druhém kole obsadil výborné páté místo, jako třetí nejlepší český závodník. Sobotní závod v obřím slalomu probíhal za zcela jiných podmínek. Celodenní mlha „sedla“ nejlépe Vítkovi Kejharovi, kterému se podařilo probojovat na „malé pódium“, když skončil na výtečném 6. místě. Martin obsadil v silné konkurenci konečné 13. místo a Ema obsadila 24 příčku. V následujícím víkendu nás dále čekají republikové závody v Peci pod Sněžkou, kde se jede vezi závodníky velmi populární vyřazovací závod a jeden obří slalom.