Mezinárodní mistrovství republiky mužů a žen ve Špindlerově mlýně

Černá sjezdovka ve Svatém Petru hostila na mezinárodním mistrovství České republiky ve dnech 23. – 25.3.2018 elitu našeho alpského lyžování a to za účasti řady zahraničních účastníků. Nedorazili sice reprezentanti Jan Zabystřan a Filip Forejtek, zato však nechyběl Honza Hudec dřívější úspěšný reprezentant Kanady. Také ze zdravotních důvodů nestartovala naše nejúspěšnější olympionička Ester Ledecká, která společně s Kateřinou Pauláthovou si doléčují problémy se zády. I tak se sešla na startu slalomu a obřího slalomu velmi dobrá konkurence 62 mužů a 49 žen. Z našich závodníků se účastnili mistrovství Bára Nováková a Ema Dvořáková společně s Martinem Pokorným.

Počasí závodům přálo a závody probíhaly na dobře připravených tratích. V úterním obřím slalomu zvítězil v mužích Adam Kotzman náš Petr Pokorný byl v těžké konkurenci třicátý první. Ženy vyhrála reprezentantka Martina Dubovská, Barča Nováková obsadila hodnotné dvacáté místo, Ema Dvořáková byla třicátá pátá. Ve středečním slalomu dominoval s třívteřinovým náskokem Ondřej Berndt, Martin Pokorný vybojoval hezké osmnácté místo. V ženách se umístila Bára Nováková na 22. místě, Ema Dvořáková byla třicátá třetí.

I když se mnohým, kteří jsou zvyklí z dětských kategorií na medailová umístění se opticky výsledky našich juniorů a „dospělých“ nezdají „na úrovni“, je nutno naše reprezentanty a jejich rodiče pochválit, že tito i za cenu značných finančních prostředků se snaží udržet ve světě špičkového českého alpského lyžování. Dokazují tak i dalším mladým adeptům a jejich rodičům, že závodní lyžování nekončí v šestnácti letech a že život mladého lyžaře nejsou jen medaile, ale i životní zážitky.