Závodům dětí Madeja Sport Cup v Karolince přálo počasí

Tradičním závodům dětí do 12 let, které náš oddíl (dříve jako Vločku ze Soláně) pořádá již od padesátých let minulého století přálo v sobotu 2.3. mimořádně počasí. Tepla vlna, která zasáhla Moravu koncem minulého týdně způsobila během týdne značné změknutí závodní trati, sněhová podložka na páteční organizovaný trénink byla rozměklá a jevila se na sobotu nutnost její chemické úpravy. Teplota v Karolince však přes noc poklesla pod nulu a perfektně strojně upravená trať nabídla pro první závod ideální závodní podmínky. Postupné oteplení během dopoledních hodin sice způsobilo změknutí sněhové podložky, trať však vydržela pro všechny závodníky i v druhém závodě v dobrém stavu.

Z našich závodníků dosáhl v kategorii předžáků nejlepšího výsledku Vojta Dorotík a to v prvním závodě na čtvrtém místě. Protože se první ze dvou závodů jel i jako krajský přebor Zlínského kraje získal i titul krajského přeborníka, Blahopřejeme. Z dalších našich závodníků zajela dobře Adina Křenková dvakrát na sedmém místě, když v krajském přeboru stála na stříbrném stupni. V přípravce chlapců překvapil Richard Kořének na sedmém a devátém místě, Štěpán Jahoda pádu v prvním kole se ve druhém závodě umístil na osmém místě.

Provedení závodu bylo jak ředitelkou Madeja Sport Cupu Světlanou Kořístkovou hodnoceno jako obvykle perfektní, tento názor sdíleli i všichni účastníci. Při závěrečném hodnocení bylo ve čtyřech kategoriích ve dvou závodech rozdáno účastníkům 80 cen jak od hlavního sponzora Madeja Sport, tak i od firmy Robe a ON Semi.
-jatr-

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.