V Jeseníkách naše děvčata úspěšná

Ve dnech 23. – 24. 2. 2019 se naše dvě závodnice, Jana Zrůbková a Elena Drápalová zúčastnily ÚKZ závodů žactva v lyžařském areálu Klobouk v Karlově pod Pradědem. I když tyto závody byly vypsány jako tzv. územní, počet a kvalita účastníků se blížila závodům republikovým. Například v kategorii mladších děvčat startovalo zde z celé republiky 47 účastnic!

V sobotním závodu ve slalomu na perfektní „pistě“ se našim děvčatům dařilo. Elena Drápalová se po skvěle rozjetém prvním kole umístila i po „skorozastavení“ ve druhém kole celkově na krásném druhém místě. Janě Zrůbkové se dařilo také, po dobrém výkonu jak v prvním tak i druhém kole skončila na 14.místě.

V neděli se jel obří slalom. Dvě krásně postavená kola na skvělé podložce vyhovovala všem závodníkům i závodnicím. Naše děvčata toho také využila. Elena Drápalová po bojovné jízdě se vyšplhala na druhou příčku za i ve slalomu vítěznou závodnici Natalii Smolíkovou z libereckého Ještědu. Jana Zrůbková také dobře zabojovala a umístila se na 13.místě.

Obří slalom byl zároveň vyhodnocen jako přebor Zlínského kraje. Elena Drápalová se stala, ve svých kategoriích již počtvrté za sebou přebornicí Zlínského kraje v obřím slalomu. Další titul krajské přebornice vybojovala v kategorii starších žaček Jana Zrůbková.

Závodnicím blahopřejeme a přejeme jim hodně štěstí a úspěchů do dalších závodů.

-edr-

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.