Úspěšný víkend našich mladých sportovců v Bílé a v Karlově pod Pradědem

Nádherné počasí minulého víkendu panovalo i republikových třídenních klasifikačních závodech v Bílé, kterých se účastnili i naši žáci. Nejlepších výsledků zde dosáhl starší žák Vítek Kejhar, který v konkurenci 91 závodníků v obou žákovských kategoriích ve slalomu umístil na vynikajícím 7. místě a ve vyřazovacím slalomu pak na 6. místě. Svůj dobrý výkon potvrdil pak ještě 12. místěm v pondělním superobřím slalomu. Své výborné výkony potvrdil ještě 11. místem v pondělním superobřím slalomu.

V mladším žactvu potvrdil svou dobrou formu Marek Dvořák, který byl ve slalomu své kategorie sedmý, vyřazovací slalom zvládl na desátém místě, v superobřím slalomu pak byl dvanáctý. Oba naši reprezentanti podali v těchto závodech své nejlepší výkony v sezóně, které jsou dobrým nakopnutím před jejich startem na mistrovství republiky žactva, které se koná ve dnech 14. – 18.3. v lyžařském areálu v Koutech nad Děsnou.

Naši juniory na FIS závodech Karlově v lyžařském areálu Klobouk nezaostali svými výkony za svými mladšími kolegy. Na náročné tvrdé trati podala svůj nejlepší výkon z celé sezóny juniorka Bára Nováková, když se ve slalomu umístila v sobotu na třetím a v neděli na čtvrtém místě. Také Martin Pokorný, která je první rok junior, podal svůj nejlepší letošní výkon, když se v nedělním slalomu umístil v konkurenci téměř padesáti starších závodníků na hezkém sedmnáctém místě.
-jatr-