Pepa Petřek zlatý na Zimní olympiádě dětí a mládeže

ZODM 2018 Zlatý Petřek

Jako každý druhý rok se tento týden konala Zimní olympiáda mládeže v zimních sportech a některých dalších doplňkových disciplinách, což byl např. letos společenský tanec. Náš klub byl pořadatelem prvního ročníků této soutěže v roce 2008, kde mimo jiné zazářila ve slalomech Ester Ledecká. Letos se této soutěže zúčastnili čtyři naši členové, z nichž největšího úspěchu dosáhl ziskem zlaté medaile ve skikrosu Josef Petřek, do desítky nejlepších se ve slalomu probojoval i Vítek Kejhar a Martin Dvořák.

Kuriozitou skikrosového družstva bylo, že se na nominační poradě ve Zlíně váhalo nad tím, zda zástupce Zlínského kraje v disciplině skikros vůbec přihlásit, protože jsme neměli dostatek závodníků, kteří tuto soutěž pravidelně trénují a závodně jezdí a byla obava z náročné trati a možnosti zranění. Vše se vyřešilo zařazením dalších lyžařů z úseku alpského lyžování, pro všechny bylo těsně před soutěží zorganizováno pod vedením zkušeného skikrosového trenéra Jirky Čecha a na náklady Krajského svazu lyžařů Zlínského kraje soustředění na skikrosové trati ve středisku na Dolní Moravě. Ve starším žactvu exceloval člen našeho lyžařského klubu Josef Petřek a v konkurenci závodníků z klubů specializujících se na akrobatické lyžování zvítězil a získal tak jedinou medaili Zlínského kraje. Nutno přiznat, že Pepa ve skikrossu není žádný nováček a poslední roky se této disciplině intenzivně věnuje.
Průběh celého klání v disciplině skikros můžete vidět na záznamu na http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12155278473-hry-viii-zimni-olympiady-deti-a-mladeze-2018/218254001510031-skikros-finale kde Pepova vítězná jízda je v cca 230 minutě záznamu.
Pepovi k úspěchu blahopřejeme a přejeme mu v této disciplině mnoho dalších sportovních úspěchů.
-jatr-