Pepa Petřek vyhlášen třetí v „Talentu skikrosu“

Starší žák Petr Petřek začínal v našem klubu jako slalomář, v současné době patří k největším talentům skikrosu našeho lyžařského svazu. Své kvality ukázal na Olympiádě dětí a mládeže, kde porazil v přímém souboji své specializované konkurenty a získal zlatou medaili.

Minulý týden pod dohledem svého otce vyjel do rakouského střediska Reiteralm na fisové skikrosové závody. V konkurenci evropské elity, kde ze 46 závodníků bylo třináct účastníků olympiády v Pchongjangu, skončil na neskutečně těžké trati třicátý šestý.
Následoval rychlý přejezd na Plešivec v Krušných horách, kde se o víkendu konaly poslední skikrosové závody. Počasí přálo a sněhové podmínky byly stále skvělé, takže finále se rozhodně vydařilo. Pepa skončil po posledním závodě v seriálu Dynastar v kategorii juniorů na třetím místě! Nově se za celou sezónu vyhlašovala kategorie „Talent skikrosu“, kde se Pepa umístil na prvním místě, v děvčatech zvítězila Kateřina Neumanová z Velkého Meziříčí. Oba vítězové dostali za odměnu lyže Dynastar.
Náš klub ztrácí sice talentovaného slalomáře, ale věříme, že ve své nové disciplině dosáhne na úspěchy, které mu otevřou cestu do světového lyžování.