Mistrovské tituly pro naše juniory

Dva mistři, jeden vicemistr a další tři umístění v první desítce. Takové úspěchy přineslo víkendové juniorské mistrovství republiky závodníkům klubu Ski Soláň. Nejlépe se na Bílé druhého a třetího února prosadili Barbora Nováková a Martin Pokorný, kteří si v nedělních slalomech vyjeli juniorské mistrovské tituly.

Ostudu však neudělali ani v sobotním obřím slalomu. Martinovi uniklo první místo pouze o jedinou příčku, Barbora si pak mezi juniorkami vyjela deváté místo. Velmi dobře si však vedli i ostatní členové oddílu. Ema Dvořáková si v nedělním slalomu sjela krásné páté místo, v první desítce ji mezi mladšími juniorkami doplnila devátým místem také Tereza Šerá.
Výkony našich juniorů mají o to větší váhu, přihlédneme-li k podmínkám, za jakých se letošní Mistrovství České republiky juniorů konalo. V nedaleké Bílé totiž pominuly několikatýdenní mrazy a teploty se celý víkend pohybovaly nad nulou. Lyžaři se museli také vypořádávat s nepříjemným deštěm. I přesto se však organizátoři rozhodli nepoužít při údržbě trati salmiak a na závodníky tak čekala nerovná trať plná záludných koryt a muld. O to víc si tohoto úspěchu, který jsem za svou trenérskou kariéru ještě nezažil, vážím.

A na závěr ještě jedna perlička. Díky výborným výkonům, které Martin Pokorný v letošní sezoně zatím předvádí, byl nominobván do týmu, který bude příští týden reprezentovat Českou republiku na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu. Přejeme mu tam hodně úspěchů!

Petr Pokorný