Gardenparty letos bez časového odkladu

Na rozdíl od loňského roku, kdy jsme museli kvůli katastrofální předpovědi počasí tradiční gardenparty našeho lyžařského klubu o týden přeložit, tak letošní počasí jako by bylo stvořené pro tuto akci. Doslova tropická noc s teplotou nad 20°C vydržela až do půlnoci a nic si nezadala s nocí na chorvatském Jadranu.
Trochu mne letos překvapil relativně malý zájem o tento večírek, i když se konal plně na účet našeho klubu. Na rozdíl od minulých let, kdy počet účastníků dosahoval čtyřicítky, letos potvrdilo svou účast pouze 24 členů našeho klubu. Dostavilo se jich však 25, když se většinou jednalo o tzv. „staré členy“, kteří pamatovali ještě naši existenci pod TJ Rožnov. Většina z nich vydržela v družné zábavě až do půlnoci.

Za uspořádání této akce je nutno poděkovat hostitelce Aničce Trhlíkové, která ať pohybově indisponovaná po operaci kolena připravila vynikající podmínky k zábavě pro všechny účastníky. Nutno dále zmínit významného sponzora akce Honzu Dudka, který jako v minulých letech zajistil čepované plzeňské pivo Prazdroj. Při obsluze hostů vydatně vypomáhaly Jana Drápalová a Martina Bambušková. Jana se navíc blýskla vynikajícími domácími klobáskami, které byly během deseti minut rozebrány i když byl každý po konzumaci hovězího guláše.
Již na minulé výroční schůzi jsem se zmiňoval o snižujícím zájmu především mladších členů našeho klubu se společensky sdružovat. Je skutečností, že jsme zrušili kvůli nezájmu jarní přebor klubu a společenský večer „Poslední mazání“ – při životě se drží povánoční setkání „Předsilvestr“ letos konaný při plném veřejném provozu v restauraci Harcovna. Bojím se, aby podobný osud nepotkal v budoucnosti zmiňovanou „gardenparty“. I když se v případě těchto společenských událostí nejedná o pořádání sportovních soutěží nebo účast na tréninkovém a závodním procesu, přispívají tyto akce k udržování integrity a akceschopnosti našeho kolektivu.

Jaroslav Trhlík
Předseda Ski Soláň

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Jaroslav Trhlík. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.