Garden party proběhla letos v náhradním termínu

Večírek našeho lyžařského klubu původně plánovaný na pátek 24.8. zhatila katastrofická předpověď meteorologického systému ALADIN, který dva dni předem věštil na plánovaný termín katastrofické srážky. Tyto sice přišly ale se zpožděním 12 hodin, nikoliv však jako katastrofické. Přesto to za riziko nestálo a tak jsme termín o týden posunuli.
V pátek 31.8. nám už počasí přálo a 40 hostů mohlo strávit poklidný večer v přátelské atmosféře do pozdních večerních hodin. Složení návštěvníků až na několik výjimek bylo jako na společenských akcích před patnácti lety tj. z členů, kteří ještě budovali areál na Soláni. Mladá generace rodičů, jejichž děti nyní aktivně závodí, na společenské akce klubu bohužel neslyší. Mnohdy dříve proklínaná brigádnická povinnost na společném díle měla, hodnoceno s odstupem času, vliv na utváření společenských svazků a vznik spolkového ducha. Bohužel k účasti nyní nové členy nevyprovokuje ani pozvánka na společenskou akci s bezplatným pohoštěním včetně bečky plzeňského piva dodaného sponzorsky Honzou Dudkem, který aktivně vypomohl i při likvidace akce.
Bohužel úpadek spolkového ducha se obráží i v zajišťování lyžařských závodů, které dosud se snažíme každoročně pořádat a umožnit tak řadě rodičů snížit náklady vzniklé účastí jejich dětí na závodech v jiných lokalitách. Spolehnout se můžeme především na staré členy, kterým jejich děti už nezávodí a jsou s naším lyžařským klubem spojeni prožitými lety a zážitky.

Jaroslav Trhlík
Předseda Ski Soláň